Asistanlara Moodle'a Erişim Hakkı Verme

Moodle'da hesabı olan bir kişiyi asistan olarak belirlemek istiyorsanız

Öğretim görevlisinin tüm yapması gereken Moodle' a giriş yapmak, sonra "Assign Roles/Rol Ata"yı seçip, daha sonra "non- editing teacher role/yetkisi olmayan öğretmen"ya tıklamaktır. Son olarak da sağ taraftaki Moodle kullanıcı listesinden asistani seçip "Add/Ekle" butonuna tıklayarak seçili kişiyi sol tarafa aktarınız.

Grupları oluşturabilir ve öğrencileri kolayca ekleyip çıkarabilirsiniz.


Moodle'da hesabı olmayan ancak öğrenci olarak herhangi bir derse kayıtlı olduğu için Moodle sayfası var ise:

Moodle'da hesap açmak için öğrencilerin SRS'e giriş yapıp dersin yanındaki Moodle butonuna tıklaması yeterli olacaktır (Öğretim görevlisi, öğrenciye yukarıdaki adımları takip ederek düzenleme "yetkisi olmayan öğretmen" rolünü verebilir.).Aksi takdirde, aşağıdaki adımları takip ediniz.

Öğretim görevlisinin AIRS'e giriş yapıp, e-posta ve SAPS kısmını istenilen ders için asistana açabilir.

Not: Dersin tüm kısımlarını kullanma hakkını asistana açmaniz gerekmeyebilir.
(Muhtemelen asistan SAPS' i kullanmayacaktır, bu yüzden asistana minimum erişim izni verebilirsiniz. )İstenilen haklar başarıyla tanımlanmıştır. Öğretim görevlisi şimdi sistemden çıkabilir (Logout).
Şimdi asistan AIRS'e girip (SRS'e değil), burada dersin şubesinin yanındaki (yeni) Moodle butonuna tıklamalıdır.

Bu işlemler, asistan için hesap açıp, istenilen dersin şubesine "non-editing teacher"/yetkisi olmayan öğretmen" rolünü asistana verir.
"Proceed to Moodle" butonuna tıklayınız. Bu şekilde otomatik olarak Moodle'a giriş yapmiş olacaksınız. Bundan sonra, AIRS'e giriş yapıp butona tekrar tıklayarak Moodle'a erişebilirsiniz. Veya doğruca Moodle'a gidip SRS/AIRS/BAIS'e aynı şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Eğer asistan AIRS'e girip aynı Moodle butonuna tıklarsa, Moodle'daki dersine yönlendirilecektir.
Eğer aynı kişi birden çok dersin asistanı ise, diğer derslerden birinin butonuna tıklayarak o derse asistan olarak atanabilirler.